Felméréssel kapcsolatos kérdések
Mennyi idő alatt tudunk helyszíni felmérést végezni?
Általában 1 héten belül ki tudunk menni a helyszíni felmérést elvégezni.
A helyszíni felmérés díjmentes?
Vannak esetek, amikor például csak 1-2db redőnyről vagy 1-2db szúnyoghálóról van szó, és a helyszín ahol a felmérés van nem messze van tőlünk, abban az esetben ingyenes a felmérés, de más esetekben például nagyobb tételeknél és távolabbi kerületek illetve településeknél már csak díj ellenében tudunk kimenni felmérni. Sajnálatos módon az utóbbi időkben egyre több olyan érdeklődő keresett meg bennünket, aki helyszíni felmérésünket ingyenes szaktanácsadási lehetőségnek tekintette. Mivel nem szeretnénk leendő megrendelőinkre terhelni a komolytalan szándékú érdeklődőkre fordított idő és üzemanyag díját, kénytelenek vagyunk felmérési díjat felszámolni. Természetesen tervezési, vagy kivitelezési munkák megrendelése esetén ezt a díjat beleszámítjuk a végszámla összegébe. Megértéseket köszönjük.
A felmérést követően mikor kapok árajánlatot?
Általában a helyszíni felmérésünket követően 2 munkanapon belül, de lehetnek esetek amikor nagyobb tételről van szó, valamint egyedi kérésekről akkor ez az időtartam felmehet 5 napra is.
Hogyan zajlik a helyszíni felmérés?
Az időpontot telefonon, vagy emailen keresztül egyeztetjük, hogy mindenkinek megfelelő legyen. A helyszíni felmérés során minden ablakot több ponton megmérünk a pontosság miatt. Attól függően, hogy külső árnyékolót tehát redőny, napellenző, zsaluzia, szúnyogháló, stb. szeretne vagy belső árnyékolót, szalagfüggöny, reluxa, sávroló, roletta stb. szeretne telepíttetni kívül vagy belül mérünk. Majd egyeztetjük a színeket és a kezelés elhelyezéseit pontosítjuk.
Megrendeléssel kapcsolatos kérdések
A megrendeléstől számítva mennyi idő múlva várható a kivitelezés?
Ha szeretném megrendelni a termékeket, mennyi előleget kell fizessek?
Hol találhatok bővebb információkat és tudnivalókat a termékekről?
A weboldalunkon található „Termékeink” menüpontban, valamint youtube csatornánkon sok hasznos infót megtalálhattok, azt pedig itt találjátok https://www.youtube.com/channel/UCt139vnjSVDzyG5UfEWVoyA
Mennyi garancia van a termékekre?
Az általunk szerelt műanyag redőnyökre 1 év, alumínium redőnyökre 2-3év, faredőnyökre 3 év. Motoros rendszerekre a motorra 5 év az elektronikára 2év (távirányító). Szúnyoghálóknál 1 év. Napellenzőknél 2 év.
Mennyi idő alatt tudunk kimenni garanciális javításra?
1 hét alatt igyekszünk kimenni, hogy korrigáljuk minél hamarabb a problémát, viszont van amikor, az adott hibás alkatrészre várnunk kell így néha több időt is igénybe vehet, szerencsére nagyon ritka a garanciális jellegű probléma.
Javításokkal kapcsolatos kérdések
Mennyi idő alatt tudunk kimenni javításokra?
Általában 1-2 héten belül ki tudunk menni, viszont van amikor nagyon zsúfoltak vagyunk ez általában a tavasz beköszöntekor szokott lenni egészen őszig, akkor ez az idő kicsit feljebb mehet, de általában 2 héten belül ki tudunk menni redőny, szúnyogháló, napellenző és a többi árnyékolót javítani.
Mennyibe kerül a redőny javítás?
Weboldalunkon az „Árlista” menüpont alatt részletes információkat találhattok a redőny javítási árainkról.
Mennyibe kerül a szúnyogháló javítás?
Itt szintén a weboldalunkon található „Árlista” menüpontra ha rámentek részletes információk vannak a szúnyogháló javítási árakról.
Redőnyökkel kapcsolatos kérdések
A gurtnis vagy a zsinóros kezelésű redőny a jobb?
Amikor a redőny beszerelésre kerül sok kosz és hulladék lesz a lakásban?
A redőny beszerelés nem olyan nagy munkafolyamat, némi kis forgács keletkezhet, ami az ablak átfúrásánál történik kézi működtetésű redőnyöknél, motoros redőnyöknél ez még kevesebb, tehát minimálisan mondható a hulladék és a kosz ami keletkezni fog.
Mikor nem lehet redőnyt felszerelni meglévő ablakra?
Ez sok mindentől függ, de általában amikor nagyon rá van vakolva az ablak tokjára, és a gurtni átvezetésére már nincs lehetőség, illetve, ha a redőny lefutóit nem lehet már az ablakra rögzíteni, mert nincs szabad felület az ablakon, ezekben az esetekben nem lehetséges a redőnyök felszerelése. Ilyenkor még szóba jöhet, hogy a homlokzatra szereljük fel a redőnyt, de ebben az esetben a motoros redőny az ajánlott, viszont figyelembe kell venni, hogy a homlokzatra szerelt redőny nem minden esetben túl esztétikus látvány, valamit a szerelése is költségesebb. Ha ezeket el szeretnénk kerülni egyszerűbb, ha belső árnyékolót választunk.
Az alumínium redőnyök tartósabbak, mint a műanyag redőnyök?
Természetesen igen, az alumínium redőnyök tartósabbak, mint a műanyag redőnyök.
Melyik redőny szigetel a jobban, műanyag, alumínium vagy faredőny?
A műanyag redőny szigetel a leg kevésbé, az alumínium már sokkal jobban szigetel a benne lévő töltő habnak is köszönhetően, a faredőny szigetel viszont a legjobban össze se lehet hasonlítani a műanyag vagy alu redőnyökkel, mert messzemenőleg jobb tulajdonságokkal rendelkeznek.
A sötétebb színű redőny jobb választás, mint a sima fehér?
A sötétebb színnél azt kell tudni, hogy mondjuk műanyag redőnynél a sötétebb színt elég hamar, pár éven belül ki tudja szívni a napsugárzás, ami esztétikailag elég előnytelen lesz, illetve ez még alumínium redőnyöknél is elő szokott fordulni, de sokkal több idő után, mint a műanyagok esetében. Ellentétben a fehér színű redőnyökkel, amiken ez nem fog meglátszani hosszú idő után, és nem is szívja magába annyira a nap melegét, mint a sötétebb színek, mint pl. egy autónál is a világosabb színű autókban nem érezzük annyira a meleget, mint például egy sötétebb fekete színű autóban, ez igaz a redőnyöknél is.
Az ablakomon rács van, lehet rá szerelni redőnyt?
Ez mindig az adott helyzettől függ, de általában ilyenkor a rácsot le kell szerelni, hogy a redőnyt fel tudjuk szerelni, itt viszont költségesebb tud lenni a redőny felszerelése.
Lehet motorizálni a műanyag redőnyt?
Ezt nagyon sokan szokták kérdezni, és a válasz NEM! Motorizálni minimum alumínium redőnyt lehet, vagy faredőnyt. A műanyag lécek nincsenek arriterezve így azok jobbra balra el tudnak csúszkálni, amik a redőny elakadását okozhatják, ebben az esetben, ha motoros lenne a műanyag redőnyünk és elakadna a motor szét tudja szakítani a redőnypalástot, tehát ezen nem érdemes spórolnunk.
Lehet motorizálni a műanyag redőnyt?
Ezt nagyon sokan szokták kérdezni, és a válasz NEM! Motorizálni minimum alumínium redőnyt lehet, vagy faredőnyt. A műanyag lécek nincsenek arriterezve így azok jobbra balra el tudnak csúszkálni, amik a redőny elakadását okozhatják, ebben az esetben, ha motoros lenne a műanyag redőnyünk és elakadna a motor szét tudja szakítani a redőnypalástot, tehát ezen nem érdemes spórolnunk.
Szúnyoghálókkal kapcsolatos kérdések
A szúnyogháló rendelhető redőnnyel együtt?
Ha már a redőny fel van szerelve, lehet rá utólag is szerelni szúnyoghálót?
Szúnyogháló szerelhető tetőtéri ablakokra?
Poloskák ellen mennyire védenek ezek a szúnyoghálók?
Háziállatom van, lehet erősített hálóval kérnem a szúnyoghálót?
A fix szúnyogháló bárhova felszerelhető?
Az elhúzható vagy a nyitható szúnyogháló jobb?
Milyen anyagból készül a szúnyogháló?
Napellenzőkkel kapcsolatos kérdések
Hogyan lehet a napellenzőket működtetni?
Hogyan vannak rögzítve a napellenzők?
Mennyire bírják az időjárási körülményeket a napellenzők?
Szalagfüggönnyel kapcsolatos kérdések
Hogyan tisztítható a szalagfüggöny?
Ha a szalagfüggöny a padlóig megy, hogyan tudok felmosni?
Szalagfüggönyt szeretnék térelválasztásra, megoldható?
Milyen szalagfüggöny lamellák léteznek?
Hová lehet szerelni a szalagfüggönyöket?
Reluxákkal kapcsolatos kérdések
Mennyire tartósak a reluxák?
Hová lehet szerelni a reluxákat?
Rolettával kapcsolatos kérdések
Mennyire tartósak a roletták textiljei?
Hová szerelhetők a roletták?
Zováth Bence Sándor EV.
1047 Budapest, Kisfaludy utca 34.
Hívj minket!
Küldj üzenetet!
Közösség
Minden jog fenntartva! Az oldalon található szövegeket és képeket szerzői jog védi! Zováth Bence Sándor EV. írásos engedélye nélkül sem részben, sem egészében nem használható fel az oldal tartalma! Minden engedély nélküli felhasználás 50.000 Ft + Áfa/nap költséget von maga után!